Menu
Jak wygląda sesja fotograficzna?

Jak wygląda sesja fotograficzna?

Wróć do listy Wpisów

Całkiem możliwe, że są wśród Was osoby, które nigdy nie miały okazji uczestniczyć na żywo w sesji fotograficznej. I właśnie między innymi z tego powodu powstał ten post, by rozwiać wszelkie wątpliwości. Nawet jeśli niektórzy z Was mają już swoje pierwsze sesje fotograficzne za sobą, to myślę, że mimo to warto zagłębić się w niniejszą lekturę.

Tomek i Ewa-1

Po pierwsze – przebieg sesji fotograficznej w dużej mierze zależy od wieku osoby fotografowanej.

O co chodzi z tym wiekiem? Przede wszystkim rozróżniam tutaj dzieci. Zaczynając od najmłodszych:

SESJA NOWORODKOWA

CZAS TRWANIA SESJI: Sesja noworodkowa to sesja, która w zasadzie jest najbardziej wymagającą dziedziną fotografii. Jej czas oraz przebieg dyktuje najmłodszy model. Taka sesja fotograficzna potrafi trwać od 2 do 4 godzin. Podczas sesji noworodkowej zdjęcia są zazwyczaj wykonywane podczas snu dziecka. W trakcie takiej sesji są wykonywane również wspólne zdjęcia (tak zwane rodzinne).

Warto umawiać się na sesję noworodkową będąc jeszcze w ciąży, ponieważ najbardziej optymalny wiek dziecka to DO 14 dnia życia. O tym, skąd pochodzi ta górna granica możecie poczytać w poprzednim wpisie TUTAJ. Kilka istotnych czynności, które warto wykonać przed sesją noworodkową (czyli o tym, jak przygotować się do sesji noworodkowej) możecie poczytać TUTAJ.

POZOWANIE: Pozowanie noworodka polega na bezpiecznym pozycjonowaniu, między innymi na poduszce zwanej bean bag, na który jest naciągnięty materiał. Przy ujęciach rodzinnych pomagam Wam ustawić się najbardziej korzystnie – czyli w taki sposób, by było doskonale widać noworodka oraz Wasze uczucia, którymi się darzycie.

Na fb-19

SESJA DZIECIĘCA

CZAS TRWANIA SESJI: Tutaj, tak samo jak w sesji noworodkowej – czas oraz przebieg sesji fotograficznej dyktują najmłodsi modele. Niektóre dzieci potrzebują więcej czasu, by oswoić się z planem zdjęciowym, inne od razu wchodzą w rolę modela. Zazwyczaj jednak taka sesja trwa około 1,5 godziny.

POZOWANIE: W tym przypadku do nawet 3-4 roku życia dzieci nie są ustawiane. Są one na tyle wdzięczne i naturalne

fb-17

0 comments

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!

Zostaw Komentarz